Jack Daniel’s Rock Müzik Yarışması '09

14.4.09

Jack Daniel’s Rock Müzik Yarışması 2009’un final gecesi, geçtiğimiz Cumartesi, Ghetto’daydı.
Evden çıkmadan önce, finalist 10 parçayı internetten indirip, yolluk olarak mp3 player’a attım. Trafik sebebiyle iki tur dönen besteler arasında, ‘Vay be, böyle bir grup geliyor’ dedirtecek, piyasadakilerden farkı kulağa hemen çarpacak bir sound pek bulamadım.
Sonra, Ankara’lı grup fetişime direnmeyip, favorimi Meyan-Utandırdın olarak belirledim.

Gecenin sunucuları Hakan Tamar ve seviyor muyum kıl mı oluyorum bir türlü karar veremediğim Ayça Şen’di.
Aylin Aslım’ın hasta hasta verdiği mini konserin ardından, yarışmacı müzisyenler canlı performanslarını sergilediler.
Sahneye çıkan dokuzuncu grup benim için sürpriz oldu, çünkü son dakikada Melix’in diskalifiye olmasıyla finalist gruplar arasına yedek kontenjandan giren Herkes Kırmızı, tam olarak duymak istediğim gruptu!

Demir Demirkan, Haluk Kurosman, Tolga Akyıldız, Sebla Koçan, Alper Erinç ve R.E.M’in prodüktörü David Barbe, The Stranglers’ın solisti Hugh Cornwell, tanıtım direktörü Olie Kornelsen’dan oluşan jüri, üçüncülük ödülü olan 5000 TL’lik ekipmanı, ‘Yetmez’ parçası ile yarışan Thorium’a verdi.
İkincilik (demo) ödülü, yarışan üç kadın vokal arasından ‘Sessizce’ sıyrılan Gri Fon grubunun oldu.
Geceden en mutlu ayrılan grup ise, ‘Osman’ ile Ghetto’yu şenlendiren Herkes Kırmızı oldu, doğru oldu…


Jack Daniel abiye saygılarımla, bunlar da benim ödüllerim:


En Görsel Grup: Herkes KırmızıEn Hızlı Grup: Henüz 40 gündür bir arada olan ve ikincilik ödülünü kapan Gri FonEn Şanslı Grup: Finalist gruplardan birinin diskalifiye olması ile 11. finalist olan ve yarışmaya geriden başlayan tek grup olduğu halde, canlı performansı sayesinde arayı açarak geceden galip çıkan Herkes Kırmızı.En Talihsiz Müzisyen: Sahneye çıktıktan 10 dakika sonra, teknik aksaklıklar sebebiyle çalmaya hala başlayamaması yetmezmiş gibi, her şey yoluna girdiğinde Ayça Şen tarafından ‘Yağmur Atacan’ olarak anons edilen Yağmur Yaman.En Finalist Müzisyen: Hem solo projesiyle, hem de Mey grubunun davulcusu olarak yarışan Berkan Tomay
En Sempatik Müzisyen: “Müziğe ilkokulda flüt çalarak başladım” demeci ile Turay Araz.En Şekil Müzisyen: Berkan TomayEn Romantik Grup: İsmi ve hanım vokalisti ile OfeliaEn Gaza Gelmiş Grup: HipnozMutlaka ilk üçte olması gereken grup: Kavis (Turay Araz)En Başarılı Şehir: Üçüncü olan Thorium ve ikinci olan Gri Fon’un memleketi Gaziantep

ve son olarak

'Vay be, böyle bir grup geliyor’ özel ödülü: Herkes KırmızıMeraklısı için, gecenin tüm performans videoları şurada.

 

©Copyright 2011 ... | TNB | Blogger Blog Templates